STG-1000W Autotransformer Voltage Regulator Powerstat 0-300V Voltage Transformer Converter
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
05
quantity
Product details
Category
Application It is suitable for electronic manufacturing, home appliance manufacturing, motor speed regulation, welding power supply, printed circuit board manufacturing, etc. Specifications Model: STG-1000W Color: White Material: Iron, Pure Copper Style: Modern Shape: Rectangle Assembly Required: No Mounting Type: Free-standing Power Source: Corded Electric Plug: US Standard Maximum Current: 5A Input Voltage: 110V Frequency: 50/60Hz Maximum Power: 1000W Adjustable Voltage: 0-300V Display Screen Type: LCD Product Size: 22.3*20*16.6cm/8.78*7.87*6.53in Package Size: 30*32*24cm/11.81*12.6*9.45in Gross Weight: 9.35kg/20.61lbs Net Weight: 7.18kg/15.83lbs Package Included 1* Voltage Regulator